1.902 defa okundu.

Esxi Operation Failed Çözümü

Esxi Operation Failed Hatası

Esxi Operation Failed Hatası

Esxi sunucularda kurulum aşamasında karşılaşılan “This program has encountered an error:” hatasının çözümü bulunmaktadır.

Bu hatanın sebebi daha önce raid yapılı disklerde esxi kurulum yaparken yazma koruması olduğundan herhangi bir işlem yapamıyor ve bu hata ekranına düşürüyor sunucunuzu. Çözüm olarak diskleri çıkartıp diskleri farklı bir windows kurulu bir sisteme takarak GPT temizliği yapılması gerekiyor. GPT işleminin nasıl yapıdığı konusunda ilgili makalemi Buradan inceleyebilirsiniz.

Fakat diskleriniz sata değil ve sas disk kullanıyorsanız disklerinizi sunucu üzerinden çıkartmadan kolay yoldan GParted uygulamasının internetten son sürümünü indirip bir bootable flash ve/veya dvd ye yazdırarak bu uygulama ile gbt temizliği yaparak sunucunuzda raid yapısını tekrar oluşturup kurulumu hatasız atlatabilirsiniz.

Önemli Not: Bazı yazılımsal raid (LSI) disk yapılarında tek seferde 2TB üzerinde raid yapısı oluşturulduğunda sunucu desteklemedğinden bu hata ile karşılaşılabiliyor. Bu konu ile ilgili yapabileceğiniz işlem esxi yazılımını bir flash disk üzerine kurup sistemi flash üzerinden açıp raid yapılmış diskleri add datastore üzerinden eklemektir.

Farklı bir makalede tekrar görüşmek üzere hoşçakalın 🙂

Alakasız içerikÇalışmıyorAradığım içerik ama eksikleri varÇalışıyorHarika (2 Oy verildi, Ortalama: 5,00 üzerinden 5)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.