X

Hotmail Blacklist Başvurusu


Merhaba Arkadaşlar,

Gmail ve diğer posta adreslerine mail gönderebiliyor fakat hotmail tarafına gönderdiğiniz postalar hiçbir şekilde inbox veya junk mail kısmına düşmüyor ve hiçbir şekilde hata mesajı dönmüyorsa muhtemel ihtimalle hotmail tarafından ip adresiniz bloklanmış olabilir. Bunun için buraya tıklayarak karşınıza açılan sayfadaki basit formu doldurarak adresinizi kara listeden çıkartabilirsiniz. Türkçe olması çok basit kılmış aşağıdaki gibi bir form açılması gerekiyor.

Not: Mail adresinizi doğru yazmalısınız çünkü doğrulama postası atıyor içerisine girip onaylamanız gerekiyor.

Bununla birlikte Spf kaydınızı, mx ayarlarınızı ve mail çıkış ip adresinizin karaliste ( blacklist ) üzerinde kaydı bulunup bulunmadığını da MxToolBox üzerinden kontrol etmelisiniz. Varsa ilgili site üzerinden başvurularını sağlamalı ve ip adreslerinin minimum risk taşıdığını belli etmelisiniz. Ek olarak kaldırılan adreslerin sistem üzerinde aktif olması için ortalama 3 – 6 saat beklemeniz gerekiyor. Listede gözükmemeniz hemen çıktığınızı göstermez. Ayarların oturması içinde bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Probleminiz düzelmezse ve bütün herşeyi yaptığınızı düşünüyorsanız, yetkililere destek talebi oluşturmak için buraya tıklayarak karşınıza açılan sayfadan destek talebi oluşturabilirsiniz.

Değerli yorumlarınızı lütfen bizden esirgemeyin. Farklı makalelerde tekrar görüşmek üzere. hoşçakalın 🙂

*Güncelleme 13.12.2018 Bağlantı linkleri türkçe sayfalar ile güncellendi.

Kategoriler: Centos Genel
Sezer MEKİKÇİ:
Benzer Makaleler
Leave a Comment