X

Server 2012 Birden Çok RDP Oturumunu Etkinleştirme

server2012-öne çıkan

Merhaba arkadaşlar,

Bugün makalemizde başlıkta belirttiğimiz gibi Server 2012 üzerinde administrator kullanıcısı ile aynı anda birden fazla RDP oturumunu etkinleştirme için yapılması gereken işlemlerden bahsedeceğiz.

Öncelikle belirtmek isterim muhtemelen çoklu kullanıcılarda terminal lisans ihtiyacınız olacaktır. Ama ben 2 kullanıcı ile test ettim sorunsuz bağlantı sağlayabildim sizde dener ve daha fazla kullanıcı ile erişim sağlayabilirseniz yoruma eklerseniz daha sonra gelip bakan arkadaşlarda bu makaleden faydalanabilirler.

Adım 1: Administrator ile rdpden erişim sağlayın.

Adım 2: Başlat menüsüne (Windows tuşu) girin ve gpedit.msc aratarak açınız.

Adım 3: Açılan sayfada sırasıyla Computer Configuration -> Administative Template -> Windows Compenent -> Remote Desktop Service -> Remote Desktop Session Host -> Connections’ı bulun.

Adım 4: Sağ tarafta “Restrict Remote Desktop Service” çift tıklayarak açın. Açılan pencerede “Disabled” olarak güncelleyin.

Adım 5: Bir önceki sayfada aynı listede “Limit number of connections” var aynı şekilde içerisine girerek “Enabled” olarak güncelleyip alt kısımdan bağlantı sayısını ayarlayın ben 2 kullanıcı bağlanması için 2 olarak ayarladım sizde aynı şekilde kaç kullanıcınız varsa ayarlayabilirsiniz.
Ben 2 kullanıcı ile aynı anda administrator hesabına bağlandım.

Umarım faydalı bir makale olur. Yorumlarınızı esirgemeyin. Hoşçakalın 🙂

Kategoriler: Genel Windows Server
Sezer MEKİKÇİ:
Benzer Makaleler
Leave a Comment